Osprzęt Elektryczny

Dodano: 05 stycznia 2015 przez zejnowski

Podczas każdego remontu, czy wykańczania nowo wybudowanego mieszkania przychodzi taki czas, kiedy klient musi wybrać osprzęt elektryczny (tj. gniazd, włączników), które zostanie zamontowany. Inwestorzy coraz częściej sięgają po wyszukane i nowoczesne rozwiązania, które to pozwalają dobrać osprzęt do koloru ścian, podług czy mebli czyli ogólnie stylu w jakim urządzone będzie wnętrze. Na dzień dzisiejszy instalacje elektryczne są tak dużą dziedziną budownictwa, że jest w czym wybierać gdyż producenci starają się wprowadzać co chwile nowe kolekcje, które idą z najnowszymi trendami.

instalacje elektryczne szczecinMoże się wydawać, że owe łączniki czy gniazdka to raczej niepozorne małe elementy więc poświęca się im mniej uwagi. Generalnie nic bardziej mylnego. I producenci i inwestorzy coraz większą uwagę zwracają nie tylko na funkcje użytkowe jak również na design danego elementu. Wiele firm współpracuje już z najlepszymi projektantami przez co oferta na rynku jest naprawdę bogata.

Łączniki instalacyjne, popularnie zwane włącznikami służą do włączania i wyłączania odbiorników energii elektrycznej i to nie tylko żarówki. Oprócz tradycyjnych kolekcji, które od lat są na rynku w niezmienionym wyglądzie dostępne są również w swoich nowoczesnych i ekstrawaganckich wersjach. Oferta jest tak duża, ze bez problemu każdy znajdzie rozwiązanie do stylu w jakich urządza swoje mieszkanie.

Różne materiały oferowane przez producentów takie jak drewno, szkło, metal czy tworzywo sztuczne są dzisiaj dostępne w równie różnym wykończeniu, od matowych czy błyszczących po imitujące drewno czy kamień. Również kształty wyłączników są bardzo zróżnicowane, od prostych do zupełnie fantazyjnych.

Szczególną uwagę można zwrócić na osprzęt i instalacje elektryczne przeznaczone do pokoi dziecięcych. Ozdabiane kolorowymi rysunkami, które o zmierzchu gdy światła jest już nie wiele potrafią świecić pomagając trafić dzieciom do wyjścia.

Nowe modele włączników czy gniazd są już elementami modułowymi. Zbudowane z typowo elektrycznej części osprzętu oraz ramki, która mocowana jest osobno, dając możliwości wręcz nieograniczone doboru klawiszy i samej ramki. Nie są one integralne i można samodzielnie wybrać kombinacje tak by dostosować je do wystroju wnętrza.

Sama część elektryczna również nie pozostaje w tyle za nowoczesnymi trendami. Zamiast zwykłego klawisza świecznikowego, można wybrać włącznik rolet czy ściemniacz tradycyjny z kółeczkiem czy elektroniczny z pilotem. Ten ostatni potrafi nawet zapamiętać ostatnie ustawienie natężenia światła i wraca do niego kiedy ponownie chce się załączyć światło. W sklepach od jakiegoś czas dostępne są również włączniki dotykowe, które można wykorzystać nie tylko do światła, te natomiast zaczyna się używać w tzw. Instalacjach inteligentnych.

Jak widać osprzęt elektryczny to spora część decyzji podczas wykańczania domu. Zdarza się, że klient ma pewien problem z doborem odpowiednich elementów do swojego wymarzonego mieszkania czy domu. Dlatego zawsze staramy się doradzić i pomóc tak aby na końcu inwestor był zadowolony z efektu.